В'ячеслав Стиблина:

26.05.2015 Розмір шрифту: [+] [-]
В'ячеслав Стиблина:

Розмова з головним лікарем санаторію-профілакторію "Едельвейс" В'ячеславом Стиблиною

- В’ячеславе Петровичу, нещодавно дізнався, що в колективі санаторію-профілакторію «Едельвейс» зародилась ініціатива надати допомогу воїнам АТО. Волею випадку я побував в цій сучасній оздоровниці і мимоволі сам став свідком, з якою теплотою персонал опікується відпочиваючими. Втім, взаємоповага і шанобливе ставлення тут взаємні. Але наша оповідь не про те. В «Едельвейс» - цю гірську квітку Трускавця – мене привела зовсім інша тема. Тема людської доброти, взаємодопомоги, благодійності.

- Споглядаючи за мирним ритмом життя на курорті і не тільки – люди прогулюються курортним парком, засиджуються у ресторанах, відвідують виставки, музеї, танцюють у «шайбі», а за декілька сотень кілометрів наші воїни гинуть від куль ворога, - складається враження, що ми живемо у якомусь ірреальному світі, я б сказав у подвійному вимірі. З одного боку, нам живеться безпечно, з другого боку, за цю безпеку хтось розплачується життям… На жаль, людина звикає до всього. І до горя, і до біди в тому числі. Скількох жертв можна було б запобігти, якби ми були більш відповідальні, обов’язкові, патріотичні. Ніхто навіть подумати не міг, що нам доведеться боронити цілісність, незалежність нашої держави. Але якщо вже так сталося, ми повинні згуртуватися всі як один. Все для армії, все для перемоги – цей заклик має стати аксіомою нашого життя. Після зимового затишшя бойові дії можуть набути подальшого розвитку. Нині матеріальне забезпечення українського війська бажає бути кращим. Раніше наші громадяни більш активно допомагали армії і збройним формуванням, тепер є ознаки, що цей рух дещо сповільнився. Я навіть читав про випадки не зовсім порядного поводження з волонтерськими коштами.

Ще минулого року працівники нашого санаторію неодноразово збирали кошти на добровільних засадах і передали їх для воїнів АТО. Спочатку це було зроблено централізовано через нашу вищестоящу організацію «Учбово-оздоровчий комплекс «Червона Рута» перераховано кошти на допомогу Збройним Силам України. Згодом, у відповідь на заклик Трускавецької міської ради, працівниками санаторію надано власні кошти для потреб воїнів АТО. На початку цього року ми оздоровили 15 вояків АТО. Окрема подяка Олександру Чебаненку за те, що допоміг безкоштовно у послугах вузьких спеціалістів, тих спеціальностей, які відсутні в нашій оздоровниці. Ми дещо звикли, адаптувались до збройного конфлікту на сході України. Не відчуваємо тих проблем, адже у нас в місті, слава Богу, тихо і спокійно. Але не треба забувати, що небезпека ще не минула. Збройне протистояння на сході продовжується, і там гинуть наші патріоти.

Нещодавно під час робочої наради я порадився з керівниками підрозділів, і всі ми прийшли до думки, що необхідно і далі допомагати нашим воїнам. Я запропонував зібрати кошти, і зробити це не за примусом, а за велінням серця та сумління. Хто що може, будь яку посильну для працівників суму. Ми створили ініціативну групу, до якої ввійшли Тетяна Федяєва, Руслана Петрусик, Оксана Баран, Ліда Ільницька, Марія Калакуняк, Наталя Юськів, Ольга Гайдук, Любов Паньків, Володимир Шкикавий, Сергій Леськів. Для мене важливо, щоби це був поклик душі, а не нав’язана ззовні ініціатива. Люди самі вирішуватимуть, чи вважають за потрібне це зробити, чи ні.

- Розумію, що Ви вже продумали наступний крок: як використати ці кошти.

- Я не тільки лікар, а ще й господарник. Після отримання медичної освіти здобув другу вищу освіту – економіка підприємств в Київському національному економічному університеті.  До чого я веду? Важливо не тільки мати кошти. Важливо їх максимально ефективно використати, щоби вони пішли справді на реальні потреби воїнів. У Трускавці я говорив з багатьма людьми, хто на наших теренах дієво займається волонтерською діяльністю. І я знайшов таку людину. Це Тарас Лужецький, керівник стоматологічної клініки. Тому ці кошти ми передамо йому, а вже він знає реальні потреби воїнів АТО. Нам не принципово, кому він надасть допомогу, більше цікавить, щоби ці кошти надійшли до адресата і були використані доцільно. Адже люди віддають свої особисті кошти. Кілька слів про Тараса Григоровича. Він їздить на схід особисто як волонтер, контактує з воїнами, населенням, тобто не з чужих вуст, або із засобів масової інформації знає і розуміє, що відбувається там і яка саме допомога потрібна. За використання коштів він звітується у Фейсбуці. Тарас Лужецький започаткував у Станиці Луганській фестиваль Миру. Це населенний пункт, де царювала російська пропаганда. Тому неможливо не дооцінити його патріотичну діяльність.

- Чи думаєте сприяти поширенню патріотичного пориву працівників санаторію-профілакторію «Едельвейс» на інші оздоровниці, підприємства?

- Дивлячись, як активно підтримали цю акцію наші працівники, я б сподівався, щоби вона знайшла відгук у цілому Трускавці. Я, без сумніву, буду спілкуватись на цю тему з іншими громадянами Трускавця, з керівниками, яких я знаю. Я знаю, що ваша газета користується популярністю. Якщо дозволите через неї висловити найтепліші слова подяки Тарасу Лужецькому за його діяльність. Він приємно вразив мене своєю скромністю, комунікабельністю, альтруїзмом та патріотизмом. І той, хто хоче почути – почує, хто захоче відгукнутись, той відгукнеться.

Любомир Поливка


Социальные комментарии Cackle